Krwawienie naczyniaka rubinkowego

Mam na glowie ,w części owlosionej za uchem znamię wielkości 2mm,było czerwone. Pytalam kiedyś dermatologa to zasugerował ze to naczyniak rubinkowy tym bardziej ze mam tez takie znamiona na ciele. Wczoraj naczyniak krwawil i zrobił się ciemny . Widocznie został w jakiś sposób uszkodzony.Czy wymaga to konsultacji lekarskiej ?albo usunięcia?

Aleksander Ropielewski

Nbez oceny zmiany skórnej nie mogę stwierdzić tego jednoznacnie. Generalnie naczyniaki nie wymagaja usunięcia, jeżeli jednak sa powodem krwawienia to warto taki zabieg przeprowadzić. W tym celu prosze zgłosić się do poradni chirurgicznej.