Krwawienie okołoowulacyjne: czy to coś groźnego?

Witam. Ponad 2 miesiące temu, podczas 2 dnia okresu, uprawiałam z chłopakiem petting. Nie doszło do wytrysku. Kolejny okres miałam normalnie, ale w tym miesiącu wystąpiłlo u mnie jednodniowe, lekkie krwawienie okołoowulacyjne, a przez kolejne 2 dni wydzielała się ze mnie brązowa wydzielina. Planowo okres powinnam dostać dziś, lecz nic na to nie wskazuje (dodam, że od wczoraj jestem chora na grypę żołądkową (goraczka, biegunka, wymioty) i bardzo denerwuję się tym, że mogę być w ciąży). Moje pytanie brzmi: czy może to być ciąża i skąd się wzięło to krwawienie? Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam.

Witam serdecznie.
Krwawienie w połowie cyklu może mieć związek z owulacją. Zazwyczaj trwa ono 1-2 dni i nie jest powodem do niepokoju. Gdyby plamienia się nasilały lub wydłużały konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.
Przyczyną opóźnienie miesiączki może być infekcja, którą właśnie Pani przechodzi.
Jeżeli jest podejrzenie ciąży należy wykonać test ciążowy. Chociaż z opisu wynika,że prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe.
Pozdrawiam.