Krwawienie po poronieniu

Witam, wczoraj poroniłam w 4 tygodniu ciąży. Cały dzień krwawiłam, dużo skrzepów krwi mi wyleciało. Dzisiaj krwawienie ustąpiło i jest go brak. Czy to możliwe, że samoistnie się oczyściłam? Czy nie ma potrzeby zgłoszenia się do lekarza? Fizycznie czuję się dobrze.

Witam serdecznie!

Szanse na całkowite, samoczynne oczyszczenie jamy macicy istnieją, ale niezależnie od wszystkiego powinna się Pani zgłosić do ginekologa. Konieczne jest wykonanie badania USG, które udzieli obiektywnej odpowiedzi. Na podstawie Pani zapytania wnioskuję, że jeszcze nie konsultowała się Pani ze swoim lekarzem. Nie możemy zatem jednoznacznie określić, czy faktycznie doszło do poronienia czy było to jedynie krwawienie patologiczne. Z tego też względu raz jeszcze zachęcam do wizyty u ginekologa.

Wizyta nie powinna odbyć się później niż w 3 dni po wystąpieniu plamienia. Jeżeli lekarz potwierdzi podejrzenie poronienia, a ma Pani grupę RH- konieczne będzie podanie immunoglobuliny, chroniącej przed wystąpieniem konfliktu serologicznego w kolejnej ciąży.

Pozdrawiam