Krwawienie po zabiegu laparoskopii zwiadowczej

czy po zabiegu laparoskopi zwiadowczej u której nie stwierdzono żadnych nieprawidlowosci krwawienie z narzadów rodnych jest naturalne? jak długo trzeba zachować wstrzemiezliwosc seksualną

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wystąpienie krwawienia po laparoskopii bez wątpienia nie jest naturalne. Może być to jednak swego rodzaju działanie niepożądane zabiegu. Jeśli krwawienie będzie się przedłużać sugeruję konsultację ginekologiczną. Do czasu ustąpienia krwawienia/wyjaśnienia przyczyny sugeruję powstrzymanie się od współżycia.