Krwawienie po zastosowaniu Escapelle a rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Postanowiłam zacząć stosować tabletki antykoncepcyjne. Jak wiadomo pierwszą tabletkę należy zażyć od pierwszego do 5 dnia okresu. Jednak doszło do incydentu który kazał mi zażyć tabletkę "po" escalepe. Tego samego dnia wieczorem pojawiły sie plamienia... trwają one do dziś (3 dzień) i już nie wiem czy to właściwy okres, czy jeszcze plamienie. Nie wiem też czy mogę już zacząć brać tabletki, czy nie. Jak odróżnić plamienie jako skutek uboczny escalepe od okresu?

Witam serdecznie. Nie ma możliwości odróżnienia tych objawów. Polecam aby odczekać do kolejnego cyklu. Warto antykoncepcję zacząć od pierwszego pewnego dnia cyklu.