Krwawienie w górnej części języka

Witam,Dosłownie przed chwilą znalazłem przyczyę krwawienia z jamu ustnej. Byłem przekonany, iz krwawienie wystepuje tylko po umycieu zębów, gdyż niedawno straciłem zęba, który sie ułamał. Krwawienie pochodzi od górnej częsci języka. W tej częsci mój język wygląda tak jakby był mocno zadrapany i jest bardziej czerwony. Do tego dochodzi niewielki ból, który odczuwam od dobrych kilku tygodni. Będę wdzięczny za jakakolwiek podpowiedź co to może być.Dziękuję

To nie takie proste odpowiedzieć na Twoje pytanie. Nie wiem co to znaczy straciłem zęba bo się ułamał. Jeżeli jest ułamany i nadal tkwią jego odłamy w dziąśle to może one właśnie kaleczą Twój język i dlatego masz krwawienie!?

Witam, przyczyn może być wiele np: korzenie zębów, uzupełnienia protetyczne, jeżeli takie Pan nosi, drażnienie śluzówki języka szczoteczką do zębów. Nie podaje Pan ważnych szczegółów np: czy zachowana jest ruchomość języka, czy ból występuje samoistnie czy podczas ruchów języka, czy jest w tym miejscu obrzęk, jeżeli tak czy twardy czy miękki. Jak Pan widzi nie można postawić rozpoznania na podstawie szczątkowych informacji. Uważam, że powinien Pan udać się najpierw do Poradni Chirurgii Szczękowo-Twarzowej a później w razie potrzeby lekarz skieruje Pana do odpowiedniej poradni.Pozdrawiam

Witam
Najlepiej byłoby udać się do stomatologa, żeby to obejrzał. Możliwe, że któryś ząb jest uszczerbiony i język kaleczy się o nierówne brzegi. Przyczyn takiego stanu może być kilka więc najlepiej udać się do stomatologa.