Krwawienie w pierwszych miesiącach ciąży

Witam. Wiem, że u niektórych kobiet w pierwszych miesiącach ciąży może wystąpić krwawienie w czasie miesiączki. Chciałam się zapytać jak takie krwawienie może wyglądać , czy np jest ono identyczne jak normalna miesiączka czy też to powinno wyglądać bardziej jako plamienie?? czy tego rodzaju krwawienia to częsta przypadłość u kobiet ??dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Diagnozowanie menopauzy

Menopauza, inaczej przekwitanie, to bardzo trudny okres w życiu kobiety. Czy wiesz, jak ją rozpoznać? O diagnozowaniu menopauzy mówi lek. Łukasz Dubielecki.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Kobieta w trakcie ciąży nie miesiączkuje, może jedynie występować u niej plamienie lub krwawienie, co każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem ginekologiem.
Plamienie takie może pozornie wyglądać jak zwykłe krwawienie miesięczne, zazwyczaj jednak trwa krócej i jest mniej obfite.
Nawet do 50% ciąż na wczesnym etapie roni się samoistnie. Nie ma jednak dokładnych badań jak często dochodzi do krwawienia u kobiet w I trymestrze ciąży.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy