Krwawienie z dziąseł po porodzie

Witam. Prosilabym o interpretacje wynikow poniewaz od czasu ciazy a jestem juz pol roku po porodzie mam krwawienie z dziasel przy myciu zebow jak i jedzeniu oraz mimo dobrego odzywiania caly czas chudne, jestem blada. Zrobilam wyniki morfologii HCT 35,8 MCH 34,0 MCHC 38,0 HGB 13,6 i cala reszta w normie. Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

Prawdopodobnie ma Pani przewlekły stan zapalny dziąseł. Trochę mało informacji aby dokładnie postawić diagnozę. Czy usuwa Pani kamień i osad z zębów co 6 miesięcy? Kamień w okolicy przydziąsłowej jest główną przyczyną stanu zapalnego dziąseł? Czy wszystkie zęby są wyleczone i w idealnym stanie? Czy była Pani na kontroli stomatologicznej w ciąży? W czasie ciąży pojawia się niekiedy ciążowe zapalenie przyzębia spowodowane zmianami hormonalnymi w organizmie a także zaniedbaniem w codziennej higienie jamy ustnej. Częste nocne podjadanie szczególnie słodkich pokarmów mogło mieć negatywny wpływ na zęby a także i dziąsła.
Niezbędna jest konsultacja stomatologiczna na której zostanie wykonane zdjęcie RTG i będzie można dokładnie ocenić stan zębów, dziąseł i kości.

Szanowna Pani Na przyszłość w celu konsultacji i interpretacji wyniku proszę podawać cały wynik badania morfologicznego krwi a nie tylko fragmanty.Wskazna konsultacja stomatologiczna