Krwiak śródczaszkowy i krwawienie podpajęczynkowe

Witam.Mój brat ma krwiaka śródczaszkowego i krwawienie podpajęczynkowe,leży nieprzytomny w szpitalu w Wałczu.Miał przełom tarczycowy internistyczny, przy nadczynności tarczycy wywołane zapaleniem płuc, doszło do wielonarządowej niewydolności.Na dzień dzisiejszy stan narządów jest troszkę opanowany. Lekarze nie dają mu żadnych szans na przeżycie. Operować krwiaka nie chcą. Czy właściwym jest czekanie na jego śmierć niż podjęcie ryzyka operacji krwiaka? Proszę o pomoc.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Co 8 minut dochodzi do udaru mózgu. Zapobiegajmy udarom!

Jak wiemy z danych Fundacji Udaru Mózgu, każdego roku odnotowuje się 60?70 tys. przypadków udarów mózgu, aż 30 tys. z nich kończy się śmiercią. Udary to najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Koszty związane z leczeniem pacjentów po udarach, rehabilitacją i świadczeniami z tytułu niezdolności do pracy wynoszą około 1,5 mld zł rocznie. Tymczasem, zdecydowanie taniej i łatwiej jest zapobiegać powstaniu udaru, niż leczyć i zmniejszać jego skutki. Ogromne znaczenie podczas ataku ma czas, w którym chory otrzyma pomoc. Bardzo istotna jest świadomość na temat możliwych symptomów tej choroby. Badania pokazują, że 25 proc. z przebadanych kilkuset pacjentów nie potrafiło wymienić ani jednego objawu udaru. Tylko 10 proc. badanych było w stanie wymienić co najmniej trzy objawy udaru.

Droga Pani sytuacja jest dla Pani trudna, ale przez internet nie znając szczegółów nie można nic radzić. W takiej sytuacji proszę porozmawiać z lekarzami, co już na pewno Pani zrobiła, ale najlepiej z nimi omówić Pani wątpliwości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty