Krwiaki po skręceniu kostki

17.06skręciłam kostkę opuchlizna już prawie zeszła, po obu stronach pojawiły się krwiaki(na dole)jeszcze trochę boli gł.z tylu np.gdy opierając się na niej mocniej uginam nogi, czasem "strzelają" mi kości(co jest tego przyczyna?).W weekend muszę ją nadwyrężyć..potem odpoczynek,czy można jakoś podejrzewać bez usg czy pękła torebka stawowa albo czy ścięgna się naderwały? czy ten weekendowy wysiłek może być przyczyną tego że nie wyleczę całkowicie kostki,jakie mogą być skutki, jak się zabezpieczyć?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie da się uniknaćwysiłku to przed i po wysiłku ogę należy schłodzić, a podczas wysiłku usztywnić. Jeżeli są krwiaki to równoznaczne jest to prawie zawsze z pęknieciem torebki stawowej.