Krwotok w odbytu i kolonoskopia

Sz.Panie doktorze Moja mama 78 lat miała tydzień temu duży krwotok z odbytu podczas stolca./ krew ciemna zapach b.nieprzyjemny/Żadnych większych wcześniej objawów.W szpitalu krwotok zatrzymano,wykonano kolonoskopie.Ogólnie inf.od lekarzy liczne ubytki z jelita grubego,polip na odbycie.Nie do końca zdjagnoz. miejsce krwotoku i przyczynę.Markery ujemne.Natomiast nie pobrano wycinka do badań hospital.Czy to nie błąd ,czy celowe działanie nie konieczność jeżeli markery są ujemne. Czy to raka ?

Jesli podczas kolonoskopii stwierdzono liczne uchyłki i żadnych innych zmian, to one prawdopodobnie były przyczyną krwawienia. Wśród wszystkich przyczyn krwawienia z jelita grubego uchyłki są na pierwszym miejscu. Prawdopodobnie dlatego nie pobrano żadnych wycinków i jest to prawidłowe postępowanie.