Który to już tydzień ciąży według tego wyniku?

Po otrzymaniu wyniku pozytywnego testu ciążowego, w celu potwierdzenia wyniku postanowiłam wybrać się na badanie z krwi. Badanie tylko potwierdziło wynik testu. Wynik badania beta HCG - 2086.0 mIU/mL Problem w tym, że nie potrafię zinterpretować wyniku, który to już tydzień ciąży ? Bardzo dziękuję za pomoc w interpretacji.
KOBIETA, 32 LAT 2 miesiące temu

Poród - kiedy należy udać się do szpitala?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

wynik badań proszę skonsultować z lekarzem prowadzącym. Ginekolog będzie mógł określić tydzień ciąży na podstawie badania USG, które wykonuje się po potwierdzeniu zapłodnienia. W tym artykule wyjaśniamy, ile razy należy wykonać to badanie USG w poszczególnych trymestrach ciąży: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-usg-w-ciazy.

Większość norm określa, że wynik podany przez Panią oznacza 5. lub 6. tydzień prawidłowej pojedynczej ciąży. Jednak bez badania USG ta wartość nie jest do końca wiarygodnym źródłem informacji – poza samym faktem zapłodnienia. Niższe wartości poziomu beta hCG od wieku ciążowego mogą być spowodowane na przykład innym terminem owulacji i zapłodnienia, co często ma miejsce u kobiet, które mają nieregularne cykle menstruacyjne. Są również podstawą do stwierdzenia stanu zagrożenia ciąży. Zawyżone stężenia beta hCG mogą być spowodowane tym, że spodziewa się Pani więcej niż jednego dziecka. Tym samym jeszcze raz wskazuję, że bez badania USG jakakolwiek interpretacja jest pozbawiona merytorycznego odniesienia.

Więcej informacji o początkach ciąży w naszych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy,

https://portal.abczdrowie.pl/pierwsze-tygodnie-ciazy-objawy-przebieg-badania,

https://portal.abczdrowie.pl/nie-jedz-tego-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty