Kuracja Izotretyniną przy trądziku

Mam 27 lat i zmagam się z trądzikiem tak naprawdę od 18 roku życia. Dwukrotnie przechodziłam juz kurację izotretynina (dawka odpowiednia do mojej wagi), jednak trądzik ponownie wracał po 5 miesiącach. Za każdym razem jego postać jest nieco inna i wszystkie wypryski pojawiają sie tylko na twarzy. Pod kątem alergicznym, ginekologicznym i hormonalnym jest wszystko wporzadku. Zdrowo sie odżywiam i odpowiednio dbam i higienę skory. Byłabym widzieczna za wskazówkę, co moze być przyczyną.

Dzień dobry,

Podstawą jest tutaj bezpośrednia konsultacja ze specjalistą. Warto również rozważyć antybakteryjne zabiegi laserowe, laserowy peeling węglowy. Są to zabiegi dedykowane dla cery problematycznej, które można przeprowadzać w czasie zmian aktywnych występujących na twarzy. Seria takich zabiegów poprawia wygląd cery, hamuje powstawaniu nowych zmian a także ogranicza nadmierne wydzielanie sebum i przede wszystkim- nie niesie za sobą skutków ubocznych jak w przypadku stosowania leku z izotretynoiną.

Pozdrawiam serdecznie.