Laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego a spożywanie czekolady

Jestem dwa tygodnie po laparoskopowym usunięciu pecherzyka żółciowego ??? Czy mogę sapnie raz dziennie zjeść chociaż kawałek czekolady ??? Gorzkiej albo normalnej??? W czym ona szkodzi???

Po usunięciu pęcherzyka stosuje się dietę lekkostrawną, z wyłączeniem produktów obciążających organizm, a czekolada do takich produktów właśnie należy. Nawet, jeżeli jest to czekolada bardzo dobrej jakości, składająca się z 2-3 składników, to jest to przede wszystkim tłuszcz kakaowy. Nie zalecamy sięgania po czekoladę w najbliższym czasie.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444