Leczenie Doxycykliną przy obustronnym zapaleniu płuc

Witam.Mam pytanie w 2013 r.przebylam obustronne zapalenie pluc leczenie doxycyklina nie dalo rezultatu wiec skierowanie do szpitala i po podaniu dozylnym tarcefoxymu wstrzas anafilaktyczny bardzo silny mialam szczescie ze mnie odratowano i moje pytanie brzmi mam czesto nawracajace przeziebienia i ogolnie przez okres zimowy jestem ciagle chora prosze mi powiedziec czy moge stosowac neosine forte jesli mam uczulenie na antybiotyki,powiem szczerze ze juz sie boje wszystkich lekow,,,

Witam!
Może Pani zastosować preparat Neosine. Nie jest to antybiotyk, ani nie ma podobnej budowy chemicznej do antybiotyku. Ponadto doustna droga podania leków jest bezpieczniejsza i nawet jeśli dojdzie do reakcji uczuleniowej, to nie powinna mieć ona tak dużego nasilenia (może to być np. pokrzywka na skórze). W razie objawów niepożądanych należy zwrócić się do lekarza.