Leczenie farmakologiczne marskości wątroby

DZIEŃ DOBRY MÓJ MĄŻ CHORUJE NA MARSKOŚĆ WĄTROBY W TEJ CHWILI JEST NA LECZENIU FARMAKOLOGICZNYM WĄTROBY I ODBARCZANIU NADMIERNEJ ILOŚCI WODY Z ORGANIZMU OPRÓCZ TEGO STOSUJE SIĘ DO DIETY WĄTROBOWEJ.MAM PYTANIE JAKA JEST NAJLEPSZA DIETA W TEJ CHOROBIE BO JEST TYLE RÓŻNYCH WERSJI ŻE NIE WIEMY DO KTÓREJ SIĘ DOSTOSOWAĆ.JAKICH ZIÓŁ MOŻNA BEZPIECZNIE STOSOWAĆ W MARSKOŚCI

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

Dieta w chorobach watroby jest uzależniona od stopnia wydolności narządu. Zazwyczaj jest zalecana bogatobiałkowa, ale jeżeli zmiany są znaczne lekarz może zalecić niskobiałkową do odbarczenia narządu. Proszę zapytać się hepatologa jaki rodzaj diety zaleca i udać się do dietetyka w celu zbilansowania.

Pozdrawiam serdecznie