Leczenie kanałowe zęba trzonowego

Witam! Miałem przeprowadzane leczenie kanałowe zęba trzonowego. Na ostatniej wizycie założono mi do kanałów Dexadent z Jodoformem <-- Na okres jednego miesiąca. Przez ten okres nie odczuwałem żadnego bólu ani nie pojawiła się przetoka ani inne symptomy źle przeprowadzonego leczenia. Mimo to lekarz prowadzący po obejrzeniu zdjęcia kontrolnego zdecydował się na ekstrakcję. Czy decyzja była uzasadniona? I co mogło wpłynąć na podjęcie takiej decyzji? Pozdrawiam.

Proszę zapytać się lekarza, dlaczego zakwalifikował ząb do usunięcia. Jest wiele innych wskazań do usuwania zębów niż obecność przetoki czy ból. Ząb może być tak zniszczony, że nie będzie się go dało odbudować po leczeniu, może być pęknięty, może mieć perforację (dziurę w ścianie korzenia). Jeśli ma Pan kłopot z komunikacją z lekarzem, można sprawę skonsultować z innym dentystą - w tym przypadku najlepiej specjalistą endodoncji, który zajmuje się leczeniem zębów kanałowo pod mikroskopem.