Leczenie kanałowe zęba w 23. tygodniu ciąży

Jestem w 23. tygodniu ciąży. Dziś rozpoczęłam leczenie kanałowe zęba. Otrzymałam znieczulenie miejscowe. Podczas zabiegu dwukrotnie byłam bliska omdlenia - oblałam się zimnym potem, było mi bardzo słabo. Leczyłam wcześniej zęby, także w 14 tyg. ciąży miałam leczonego zęba w znieczuleniu i nic podobnego dotychczas się nie zdażyło. Obawiam się kolejnych wizyt. Czy takie zasłabnięcia są niebezpiecznie dla dziecka? Dlaczego w ogóle się pojawiają? Dziękuję za odpowiedź.

Witam panią!
Muszę panią lekko zaniepokoić, bo takie omdlenia mogą być związane z okresowymi spadkami ciśnienia tętniczego, a to może być niebezpieczne dla dziecka. Czy jest to związane ze środkiem do znieczulenia miejscowego, może być, ale nie musi, natomiast w okresie ciąży mogą się pojawiać takie zasłabnięcia, a spowodowane mogą być chociażby stanem hormonalnym, może pani akurat mało wypiła płynów, może pani niedojadła, trudno powiedzieć. Obawiam się, że następnym razem powinna pani rozważyć leczenie bez znieczulenia, a jest ono możliwe w rękach zręcznego dentysty.
Pozdrawiam.