Ból zęba i leczenie kanałowe w 39-tygodniu ciąży

Witam. Jestem prawie w 39 tygodniu ciąży. Od tygodnia boli mnie ząb który niedawno się złamał ( szóstka ) Byłam wczoraj u dentysty i wiem że będzie to leczenie kanałowe. Niestety nie da suę tego zrobić bez znieczulenia. Lekarz miał znieczulenia bez adrenaliny ale z epinefryną. Czy w moim stanie mogę mieć takie znieczulenie ? Czy może lepiej zaczekać aż urodzę i później rozpocząć leczenie ? Aktualnie mam założone lekarstwo ale ząb nie jest wyczyszczony.Teraz prawie nie boli. Cc na początku marca

Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga
www.vital-dent.pl

Epinefryna to inaczej adrenalina. W tak wysokiej ciąży należy zadziałać doraźnie, aby nie doszło do komplikacji i aby ząb nie bolał i skończyć leczenie po rozwiązaniu.
Adam Ziemlewski