Leczenie krwawienia podczas oddawania stolca

witam mam problem dostalam skierowanie do chirurga poniewaz przy oddawaniu stolca pojawia sie krwawienie boje sie bo niewiem w jaki sposob bedzie mnie badal prosze mi wytlumaczyc

Badanie na pewno będzie w pełnym zakresie czyli wywiad co do dolegliwości, na pewno badanie brzucha oraz badanie palcem przez odbyt. To standardowe postępowanie. badanie palcem przez odbyt jest wystarczające, żeby rozpoznać żylaki odbytu, które najczęściej powodują krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Proszę nie obawiać się wizyty u chirurga.