Leczenie liszaja płaskiego zanikowego

witam mam prpblem dermatologiczny z owlosiona skorą glowy. Po wykonanej biopsji diagnoza -liszaj płas ki zanikowy. wynik badania: naskórek ogniskowo niewielka akantoza. zachowane przydatki skóry. Miernia nasilony naciek zapalny z komórek jednojądrzastych w otoczeniu mieszka włosowego, przylegający do mieszka.choroba trwa okolo 5 lat . diagnoza o liszaju okolo rok temu.Czy są jakies możliwości leczenie ,ale nie sterydami .,które według moich lekarzy są jedynną możliwością leczenia. mam 64 lat

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

oprócz sterydów w cięższych przypadkach można stosować metotreksat ale jego działania niepożądane są bardziej uciążliwe.

Pozdrawiam.