Leczenie nerwicy Depralinem

Opis objawów: http://tnij.org/3hg8 Mam rodzaj nerwicy zdiagnozowanej przez psychiatrę który zalecił mi Depralin oraz psychoterapię. Psychoterapia ok, wydaje mi się, że może mi pomóc. Ale odczuwam silny strach przed skutkami ubocznymi leków antydepresyjnych, nie chodzi mi o nadwagę, początkowe bóle głowy tylko o zmiany w psychice, zmiany osobowości... Naczytałem się w internecie o tym, że jeśli organizm wyczuje nadwyżkę serotoniny to potem nieodwracalnie zmniejsza jej produkcję.Nie wiem co robić.

Witam,
Przy tak dużym lęku przed stosowaniem leków sugerowałabym rozpoczęcie psychoterapii i obserwację na ile wystarcza ona do eliminacji objawów i poprawy samopoczucia. O ile oczywiście psychoterapeuta leczący, który zna dokładnie stan w jakim się Pan znajduje uzna, że taka opcja jest w Pana przypadku możliwa.
Znam wiele przypadków nerwicy i depresji leczonej skutecznie wyłącznie poprzez psychoterapię. Ale też miałam wiele przypadków kiedy łączyłam psychoterapię z farmakoterapią. Leki zażywane OKRESOWO, w uzasadnionych przypadkach, moim zdaniem, znacząco wspomagają efekty pracy psychologa i nie stanowią zagrożenia dla osobowości pacjenta.
pozdrawiam
Edyta Kołodziej Szmid