Leczenie po drugiej abrazji jamy macicy

Mam 51 lat. W 2012 miałam drugą abrazje jamy macicy. Po tym gin.zlecił mi tabletki antykoncepcyjne z hormonami. Miałam zmiany w piersi, które obecnie są badane biopsjami . Jak długo powinno trwać leczenie ? Jakie mogą być skutki ginekologiczne jeśli przestanę je przyjmować? Czy polipy wrócą ,czy miesiączki będą dalej obfite ? Jakie są szczególne wskazania do stosowania tabletek? Czy wkładkę leczniczą można założyć na NFZ?

Tabletki są szkodliwe dla piersi. Lepsza jest mirena- wkładka hormonalna.
Teoretycznie ,można ją założyć na NFZ. W praktyce zależy to od lekarza. Potrzebne są odpowiednie narzędzia , usg, i odpowiednia wielkość kontraktu z funduszem