Leczenie preparatami antyandorgennymi

Witam, mam 23 lata od 5 lat lecze trądzik tabletkami hormonalnymi ( na początku Diana 35 + Androcur potem zmienilam na Jeanine po pewnym czasie znowu wrócilam do Cyprodiolu - ziamniennik Diane 35) Stan moje cery na chwile obecną jest bardzo dobry. Chcialabym odstawic hormony całkowicie ale mam obawy i strach ponieważ słyszałam że po długim leczeniu preparatami antyandorgennymi powraca w postaci trądziku sterydowego. Nie wiem co mam robic. Czy trądzik rzeczywiscie powróći silniejszy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Trudno jednoznacznie określić, czy trądzik powróci. Jest takie prawdopodobieństwo, aczkolwiek absolutnie nie jest to pewne. O możliwości odstawienia leku proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.

Można udać się na konsultację do dermatologa, po odstawieniu tabletek można stosować maści i wykonywać peelingi medyczne aby doleczyć pozostałości i blizny.