Leczenie zapalenia płuc a powrót do pracy

Dwa tygodnie choruje na zapalenie prawego płuca. Sam dòł płuca ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie. Pierwszy antybiotyk duomox nie zadzialal. Klacid juz dziala. Biore go 8 dzien wraz z ventolin wziewny levopront syrop no i cynk z wit.c . Goraczka pokazuje sie wieczorem. Niska. Rano odrywaja sie zòłte płacy flegmy. Nosem i gardłem. Czy moge isc w poniedzialek do pracy? Trzeci tydzien na l4 to juz chyba przesada. Praca na stanowisku przedstawiciela medycznegi

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z opisu wynika, że nie jest Pan jeszcze wyleczony. Jeśli zatem objawy infekcji jeszcze się utrzymują, nawet jeśli mają niewielkie nasilenie, powinien Pan powstrzymać się od pracy.