Lęk przed podróżowaniem a zamknięcie w sobie

com dlaczego nie mogę zasną normalnie tylko nad ranem, bardzo boję się jeździć zimą samochodem poza obszarem miasta mam wrażenie ze zdeżę się z dużym samochodem na skutek poślizgu. jestem bardzo rodrażniona, nie chcę z nikim rozmawiać, najleipiej mi jest gdy mogę zamknąć się sama w swoim pokoju i nkiogo nie oglądać. ostatnio bardziej niż zwykle sięgam po alkochol. myś o wyjeździe w trasę ( taka moja praca) wykańcza mnie ,jest to myśl obsesyjna z którą sama nie mogę sobie pomóc . co mi jest.

Witam. Na podstawie Pani opisu trudno jednoznacznie stwierdzić. Prawdopodobnie jest to depresja, jednak niepokojące jest coraz częstsze sięganie po alkohol. Aby temu zapobiec proponuje spotkanie z psychologiem, gdzie będzie Pani mogła zagłębić się w szczegóły swojej sytuacji, opowiedzieć o swoim życiu. U specjalisty uzyska Pani odpowiednią pomoc.

Dzień dobry!

Mogą być to objawy zaburzeń o charakterze nerwicowym, lękowym, depresyjnym. Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!