Lęk przed śmiercią a terapia

Witam ,mam czesto lek przed smiercia.Dzieje sie tak kiedy sie rowniez zle poczuje np za duzo zjem albo w nocy jak sie boje ciemnosci.Czasami samo z siebie sie dzieje I nie wiem jak to zwalczyc.Mieszkam w uk ,a tu sie dlugo czeka na terapie.Leków nie chce brac.Mysle ,ze to moze cos w organizmie moze u mnie zle funkcjonuje.

Zwykle lęki powstają na bazie czegoś ważnego, co wydarzyło się w Pani życiu. Często zdarzają się osobom przebywającym poza ojczystym krajem. Wydaje mi się, że znajduje się Pani w sytuacji stresowej i o tym objawy informują. Terapia byłaby naskuteczniejszą i jak najczęstsze rozmowy z bliskimi.

Witam. Skoro źle się Pani czuje i jeśli to nie przechodzi to może trzeba jednak pójść po pomoc. lepiej długo czekać aniżeli z powodu czekania w ogóle nie skorzystać z terapii.
Magdalena Brabec