Lęk przed znanymi już osobami - co robić?

Witam. Mam takie pytanie: od jakiegoś czasu miewam poważne lęki, robię się czerwona, tak jakby wstyd albo lęk przed osobami, które znałam bardzo dobrze. Nie wiem, jak sobie z tym poradzić. Lekarz uznał, że to depresja i zaczęłam terapię farmakologiczną. Czy to pomoże? Czasami ten stres mnie paraliżuje, boli mnie brzuch, nie chcę chodzić z tego powodu do pracy. Co robić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Opierając się na informacjach opisanych w e-mailu, podejrzewam u Pani zaburzenie lękowe. W opisie nie znajduję objawów depresyjnych. Na odległość nie mogę jednak postawić pewnej diagnozy. Często zdarza się, że depresja współwystępuje z zaburzeniami lękowymi, jednak w celu postawienia właściwej diagnozy potrzebny jest dogłębny wywiad i zwykle również badanie testowe. Dlatego sugerowałabym, aby udała się Pani do psychoterapeuty, który będzie mógł zweryfikować diagnozę. Podstawą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, również w leczeniu depresji odgrywa ona znaczącą rolę.

Pozdrawiam.