Ciągłe zmęczenie, lęki, ból głowy i kłucie serca a depresja

Chcialem zapytac czy mam depresje ciagle zmeczony czuje die slabo boje sie wyjsc z domu boje sie ze zemdleje bole glowy klucie serca leki ze mi sie cos stanie niemam sily chodzic uczucie falowania caly swiat jest dlamnie dziwny nie mam pomyslu na zyciu a tylko mam 15 lat I mialem EKG robione I wszystko jest ok prosze o odpowiedz
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Twoje objawy wskazują raczej na zaburzenia o podłożu lękowym niż depresyjnym. Być może po części jest to rekcja na powrót do szkoły i normalnych obowiązków. Myślę że dobrym pomysłem jest szczera rozmowa z rodzicami i kontakt ze szkolnym psychologiem bądź psychoterapeutą.

Opisane objawy pasują raczej do zaburzeń lękowych ewentualnie depresyjnych i lękowych mieszanych. Jest to jednak obraz uproszczony. Do postawienia prawidłowej diagnozy niezbędny jest bezpośredni kontakt z pacjentem. Sugerował bym udać się wraz z rodzicami do psychologa na dokładniejszą diagnostykę i jeżeli potwierdzi się psychologiczne podłoże tych problemów wtedy wskazana jest psychoterapia rodzinna.
Pozdrawiam
Jakub Pyka