Jakie są objawy i przyczyny depresji?

Od 2 miesiecy kiepsko sie czuje , mam lęki , boje sie wyjsc z Domu, kłopoty z koncentracją i rozdrażnienie. Nie wiem czym To jest spowodowane, 2 mies temu miałam robione badania i było ok, Czy mam jeszcze raz je powtórzyć?? Czy to może być depresja???

Witam serdecznie,
Lęki, problemy z koncentracją uwagi, rozdrażnienie mogą raczej sugerować zaburzenie nerwicowe niż depresyjne. Jednak wiarygodna diagnoza drogą internetową nie jest możliwa - radziłabym zapisać się na wizytę u psychologa. Proszę nie bagatelizować swojego samopoczucia. Ten stan utrzymuje się na tyle długo, że wskazana jest konsultacja ze specjalistą.
Pozdrawiam

Jakie miała Pani robione badania? Czy były to testy psychologiczne na okoliczność zaburzeń nastroju, depresji czy badania lekarskie? Wiąże Pani swoje samopoczucie z jakimś wydarzeniem? To ważne aby mieć wgląd, czy nasz nastój jest sytuacyjny czy też niezwiązany z naszym działaniem i tym co się dzieje wokół nas.