Depresja - jakie są objawy?

Od jakiegoś czasu mam problemy. Jestem nerwowa, wszystko mnie drażni, odczuwam silny lęk i ciągle jestem zła. Płaczę bez powodu i użalam się nad sobą, od nikogo nie mam wsparcia, jestem sama ze sobą, mimo tego, że mam rodzinę i męża. Gdy staram się z nimi rozmawiać bagatelizują to albo nie słuchają i zmieniają temat. Udają, że nie widzą lub nie chcą widzieć, że jest coś nie tak. Czy ja mam depresję lub nerwicę? Czasem myślę, że gdyby nie dzieci nie dałabym rady zyć :(

Witam!

Zamieściła Pani bardzo niewiele informacji na temat swojego samopoczucia i jego przyczyn. Opisane dolegliwości mogą być wynikiem rozwoju zaburzeń lękowych lub depresji, ale także dużym natężeniem problemów czy długotrwałym stresem. Warto udać się do specjalisty w celu zdiagnozowania Pani dolegliwości. Zachęcam do wizyty u lekarza psychiatry oraz psychologa. Czuje się Pani osamotniona i niezrozumiana przez najbliższych. W takiej sytuacji trudno jest sobie radzić z problemami. Pomoc psychologa może pozwolić Pani odzyskać równowagę psychiczną i sprawnie poradzić sobie z przytłaczającymi problemami. Jest to także możliwość uzyskania wsparcia oraz zrozumienia, którego brakuje Pani na co dzień. Oprócz spotkań ze specjalistami warto, żeby poszukała Pani grup wsparcia dla osób z podobnymi do Pani trudnościami. W takich grupach można w bezpiecznej atmosferze rozmawiać o problemach, uzyskiwać wsparcie oraz nowe pomysły na rozwiązywanie trudności. Kiedy czuje się Pani bardzo źle i nie ma z kim o tym porozmawiać, dobrym rozwiązaniem jest kontakt z telefonem zaufania lub rozmowy na forach tematycznych. Takie działania mogą pomóc Pani poradzić sobie z obecną sytuacją i wpłynąć na poprawę Pani samopoczucia.

Pozdrawiam

Witam,
potrzebuje Pani specjalistycznego wsparcia, pomoc można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego NFZ.

Pozdrawiam serdecznie