Kłopoty z koncentracją u 27-latka

Witam! Mam 27 lat i od jakiegoś czasu mam poważne kłopoty z koncentracją. Przypadłość daje się coraz bardziej we znaki od pół roku. Zauważyłem że jestem zmęczony, trudno mi się skupić na czymkolwiek i pomimo wydłużania czasu na sen i odpoczynek ten stan nadal się utrzymuje a nawet pogłębia. Prowadzę spokojny tryb życia, nie palę, piję w rozsądnych ilościach, śpię po po 6-7 godzin, nie zażywam leków a czuję się kiepsko. Niedawno wykonałem kompleksowe badania które nie wykazały nic niepokojącego.

Zachęcam do konsultacji psychologicznej. Podobne objawy- przy braku wskazania na inne zaburzenia- mogą mieć podłoże emocjonalne, mogą także znamionować zaburzenia takie jak np depresja. Wywiad i obserwacja pozwoli postawić diagnozę i zaproponować najlepszą formę poradzenia sobie z trudnością.

Witam Pana
Warto skorzystać z konsultacji u neuropsychologa, który mógłby zbadać Pana poziom uwagi, koncentracji i innych umiejętności poznawczych. Takie kompleksowe badania neuropsychologiczne mogłyby dać odpowiedz na temat tego co leży u podłoża poważnych problemów z koncentracją.
Anna Suligowska