Leki doustne a stosowanie Luteiny

Witam,mam 25lat i leczę się hormonlnie ponieważ miałam dolegliwości kobiety w okresie menopauzy.wynik mojego estradiolu to 28,39 ;prolaktyna497,40. od sierpnia stosuję żel estreva i luteinę od 16 do 26d,oraz bromergon na obniżenie prolaktyny po którym czuję się o dziwo fantastycznie!. luteina sprawia mi problem ponieważ boli mnie przy aplikacji,w listopadzie udaję się do lekarza z nowymi wynikami badań i chciałabym prosić o zmianę leków.czy przy środkach doustnych rowznież trzeba stos luteinę?

Witam serdecznie.
Jeżeli zdecyduje się Pani na stosowanie doustnych środków hormonalnych nie będzie potrzeby dodatkowego przyjmowania luteiny. Zawierają one bowiem zarówno estrogeny jak i pochodną progesteronu.