Leki, których nie należy przyjmować przed kolonoskopią

Witam, proszę o informację jakich leków nie należy używać przed kolonoskopią aby nie rozrzedzać krwi. Czy są wśród zakazanych: euthyroks, witamina C,lek zwalczjący objawy przeziębienia o nazwie Vicks, który zawiera:paracetamolum,guaifenesinum,phenylephrini,hydrochloridum. Jak długo przed zabiegiem należy zaprzestać zażywania takich leków?

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Wszystkie powyższe leki można bez obaw przyjmować przed kolonoskopią. Do leków tzw. "rozrzedzających krew" czyli przeciwzakrzepowych należą leki typu Aspiryna, Polopiryna, Acard, Polocard lub leki dostępne na receptę np. Xalerto, Plavix, Acenokumarol. Przed badaniem jeśli nie jest ono wykonywane w znieczuleniu ogólnym można zażyć tabletkę leku przeciwbólowego np. Ketonalu, może trochę złagodzić nieprzyjemne odczucia.
Pozdrawiam,
Anna Aseńko