Leki na grzybicę i ich stosowanie

Leczę się na grzybicę używam hascofungin, wystepują objawy na ramionach(w tych miejscach grzybica mi ginie) i na szyi gdzie zamiast się zmniejszać zwiększa się jest czerwona, swędzi i piecze lecz po umyciu i nasmarowaniu objawy ustaja lecz mimo to ona się powieksza stosuję maść od tygodnia czy to normalne ze plama na szyi sie zwieksza obecnie?

Witam! Leczenie grzybicy skóry jest procesem żmudnym i długotrwałym. Preparaty przeciwgrzybicze powinny byś stosowane około 4 tygodnie. Jeśli po tym czasie nie dojdzie do zniwelowania objawów, będziemy mogli mówić o nieskuteczności dotychczas stosowanych preparatów i rozważać zastosowanie innych leków.