Leki na przeziębienie przy nadciśnieniu i astmie
witam byłem u kardiologa z nadciśnieniem miałem 160 na 90 pusls 100 od czasu do czasu kołatanie serca dostałem tabletki bisocard i vivance zeszło na 130na 65\75a puls 83do 90 czy to dobrze kardiolog zlecił mi badanie krwi i usg klatki i RBC5.74-HGB.16,7 HCT45.6\MCV79,4 NA wynikach usg pasmowaty zrost okolicy koniuszka serca co to oznacza a i mam pyt jestem teraz przeziebiny wiec jaki leki mogę brac przy tabletkach na ciśnienie a dodam jeszcze ze mam astme i zazywam beroteck aerozol proszę o odp

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Witam! Jeśli choruje Pan na astmę przeciwwskazane są przede wszystkim wszystkie leki będące pochodnymi kwasu acetylosalicylowgeo, czyli pochodne popularnej aspiryny. Bezpieczne są natomiast preparaty zawierające paracetamol. Zrost w okolicy koniuszka serca może być wynikiem przebytych stanów zapalnych bądź niemego klinicznie udaru. Obniżony poziom MCV najprawdopodobniej świadczy o niedoborze żelaza - wskazane jest oznaczenie jego poziomu w surowicy krwi. Pozostałe wyniki badań nie budzą niepokoju. Proszę pozostać pod kontrola kardiologa.