Leki na tarczycę a możliwość ciąży

Witam leczę się na niedoczynność tarczycy i przyjmuje tabletki. Moje pytanie związane jest z tym jeżeli byłabym w ciąży lub planowała ciążę to musze skonsultować to z lekarzem endokrynolog co do przyjmowania tabletek na tarczyce? I czy podczas całej ciąży musze być pod opieką lekarza endokrynolog i ginekologa? Czy wystarczy tylko ginekolog?

Piotr Pilarski

W czasie ciąży wymagana jest ścisła kontrola poziomu hormonow tarczycy. Najczęściej konieczna jest kontrola u obu specjalistów jednak zależy to od ginekologa czy jest w stanie podjąć się również kontroli hormonów tarczycy.

Pozdrawiam.