Leki na zmniejszenie poziomu bilirubiny

dobry wieczor mam pytanie czy to prawda ze Fenobarbital, luminal zmniejsza gwaltownie bilirubine i ile dni przed pobraniem krwi mam to uzyc i w jakich dawkach jezeli na pierwszym pobraniu krwi mialem 1,88mg/dl a po drugich 3,21mg/dl ale wynikiem tych drugich badan moze byc zjedzona pizza dzien wczesniej

Witam serdecznie. Rzeczywiście wspomniane leki zmniejszają poziom bilirubiny we krwi, nie mniej jednak działanie jakie Pan/Pani chce wdrożyć jest nieodpowiednie. Konieczne jest odszukanie przyczyny takiego wzrostu a nie tuszowanie go farmaceutykami.