Leki uspokajające w ciąży

Jestem w 5 tyg ciąży. Zażywam lek Tegretol 200 w dawce 1-0-2 jako stabilizator nastroju. Mimo ciąży lekarz nie pozwolił mi odstawić leku. Zażywam od dwóch miesięcy kwas foliowy 5mg na dobę. Bardzo się martwię o zdrowie dziecka do tego stopnia że o niczym innym nie myślę. Proszę o informację czy zażywanie takiej ilości kwasu foliowego uchroni moje dziecko od skutków ubocznych Tegretolu? I czy zażywając ten lek będę mogła karmić piersią?

Aleksander Ropielewski

Pełnej gwarancji, że dziecko urodzi się w pełni zdrowe dać nie można. Można karmićpiersią stosując tegretol jednak pod specjalnymi warunkami regularnej oceny stanu zdrowia dziecka.