Leki zawierające Escilatopram a ich efekty uboczne

Witam. Pragnę zapytać o leki zawierające escilatopram oraz o efekty uboczne. Niejednokrotnie spotkałam się z opinią ,że po takich lekach się tyję.Moję pytanie .. jak wygląda mechanizm ?Czy pobudza apetyt (który powiedzmy człowiek może opanować ) czy chodzi o wpływ na metabolizm i inne procesy na które nie mamy wpływu i zażywając lek przytyjemy i tak.. prosze o odpowiedź.pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Reakcja organizmu może być zarówno w jednym jak i w drugim mechanizmie.