Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lekka gorączka przy wzroście zęba mądrości

Witam, od prawie 2 tygodni, w godzinach wieczornych mam lekka gorączkę (nie mierzyłem, jestem w UK, nie mam termometru) nie jest mi zimno, mam czerwone policzki i ciepłe czoło. Wyrasta mi ząb mądrości po prawej stronie na dole jamy ustnej. Jeszcze 2 tygodnie temu ząb bardzo źle reagował na zimno, uczucie prądu. Teraz mogę pić i jest ciepłe i zimne potrawy. Czasami mnie ząb zaboli. Ale martwię się, że ta gorączka w ogóle nie chce przejść. Rano zdrów jak ryba a wieczorem ta wyższa temperatura
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Dzień dobry, podwyższona temperatura może towarzyszyć różnym infekcjom, ale też wyrzynaniu zębów mądrości. Wspomina Pan o bólu zęba. Przyczyną bólu może być próchnica. Zdarza się ona nawet w zębach, które jeszcze nie do końca się wyrżnęły. Sugerowałabym wizytę u stomatologa, W przypadku powtarzającej się podwyższonej temperatury, również u lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby zleci odpowiednie badania. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz.

Specjalista w dziedzinie stomatologii.
0

Obawiam się,że bez pomocy lekarza problemu utrudnionego wyrzynania 8 nie uda się rozwiązać.

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0

Witam serdecznie,
Dolegliwości mogą być związane z wyrastaniem ósemki - należy udać się na wizytę do stomatologa w celu dalszej diagnostyki.

Stomatolog, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy