Lekka nadwrażliwość podczas naciskania na ząb po założeniu koron protetycznych

Niedawno mialem zalozone korony protetyczne na pierwsze zeby. Odczuwam teraz lekka nadwrazliwosc podczas naciskaniu na zab w strone podniebienia. Nic takiego sie nie dzieje przy nacisku w inna strone. Korony mialem zalozone pare dni temu. Czy to jest normalne uczucie? Zwlaszcza ze byly one przeleczone kanalowo przed zalozeniem koron.

Witam!
Założenie koron zawsze jest w mniejszym lub większym stopniu traumatyzujące dla dziąseł! Z reguły potrzeba kilku dni,aby przyzwyczaiły się one do koron.Proszę delikatnie oczyszczać okolicę dziąseł miękką szczoteczką,żeby nie doszło do ich zapalenia.Jeśli objawy bólu nie ustąpią,proszę wrócić do dentysty,który sprawdzi ,czy wszystko w porządku! Pozdrawiam.