Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lekka rotacja kręgów wzdłuż osi długiej, skolioza lekka prawostronna

Ból w górnej części pleców Witam Często podczas niemal jakichkolwiek prac odczuwam spory ból w tej części pleców (zarówno w pracy na budowie, jak i nawet biurowej po jakimś czasie). byłem u neurologa, ten jednak nie stwierdził większych zmian kręgosłupa, na zdjęciu lekarz stwierdził kilka uszkodzeń, jednak żaden ie wygląda na takiego, który może powodować ból - (guzki Schmorla, lekka rotacja kręgów wzdłuż osi długiej, skolioza lekka prawostronna, niewielkie zwężenie części m-kręgowej). Co robić?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Polecam wizytę u fizjoterapeuty. Kształt terapii zależy oczywiście od przyczyny, której uchwycenie jest możliwe tylko dzięki bezpośredniemu badaniu pacjenta. Zmiany w badaniach obrazowych nie muszą być spektakularne by chorzy uskarżali się na konkretne dolegliwości, Dużo zależy od jakości wzorców postawy, wydolności posturalnej itd.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy