Lekka rotacja kręgów wzdłuż osi długiej, skolioza lekka prawostronna

Ból w górnej części pleców Witam Często podczas niemal jakichkolwiek prac odczuwam spory ból w tej części pleców (zarówno w pracy na budowie, jak i nawet biurowej po jakimś czasie). byłem u neurologa, ten jednak nie stwierdził większych zmian kręgosłupa, na zdjęciu lekarz stwierdził kilka uszkodzeń, jednak żaden ie wygląda na takiego, który może powodować ból - (guzki Schmorla, lekka rotacja kręgów wzdłuż osi długiej, skolioza lekka prawostronna, niewielkie zwężenie części m-kręgowej). Co robić?

Polecam wizytę u fizjoterapeuty. Kształt terapii zależy oczywiście od przyczyny, której uchwycenie jest możliwe tylko dzięki bezpośredniemu badaniu pacjenta. Zmiany w badaniach obrazowych nie muszą być spektakularne by chorzy uskarżali się na konkretne dolegliwości, Dużo zależy od jakości wzorców postawy, wydolności posturalnej itd.