Lekkie krwawienie po stosunku

Witam, chciałam się dowiedzieć, co może być powodem krwawienia po stosunku? Pod czas kochania się z moim partnerem wszystko było w porządku, żadnego bólu, żadnych niepokojących oznak. Po wszystkim okazało się, że lekko krwawię, ale też nie odczułam żadnego bólu, jedyne lekkie pieczenie, które ustąpiło. Krwawienie nie było mocne, myślałam może, że to początek miesiączki i że po prostu nie zwróciłam uwagi, że ją mam, ale teraz krwawienia żadnego już nie ma, wszystko jest porządku. Muszę jeszcze dodać, że jestem przed miesiączką i powinnam ją dostać niedługo. Czy muszę zgłosić się do lekarza ginekologa?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Krwawienia kontaktowe (po stosunku) są dość charakterystycznym objawem nadżerki szyjki macicy. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, proszę udać się do ginekologa, który w badaniu we wziernikach zweryfikuje tę możliwość. Może Pani również mieć w szyjce macicy polip.
Pozdrawiam serdecznie!