Liczne erytrocyty i słabe działanie estrogenne w uwagach do cytologii

Dzień dobry, odebrałam wyniki cytologii, wszystkie parametry są prawidłowe, jednak w uwagach pojawiły się liczne erytrocyty i słabe działanie estrogenne. Proszę o informację, co może to oznaczać?

Aleksander Ropielewski

Taki opis może oznaczać zaburzenia fazy folikularnej lub odpowiedzi endometrium na estrogeny lub zaburzeń hormonalnych. Erytrocyty związane są najpewniej z krwawieniem podczas pobierania materiału do badania.

Piotr Pilarski

Liczne erytrocyty świadczą o tym, że była krew w preparacie nie jest to nic groźnego. Słabe działanie estrogenne może świadczyć o zaburzeniu równowagi hormonalnej. Sugeruję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam.