Liczne Hemophilius influenae w wymazie z nosa

Witam, jestem mamą 5-letnich bliźniąt Ponad m-ąc temu zrobiłam wymazy z nosa bo wydzielina była zielona U córki 1)hemophilius influenae - liczne, 2)moraxella catarrhalis- j.w + b-laktamaza (+), 3) streptococcus pneumoniae-liczne. U syna 1) b-laktamaza, 2)- j.w., 3)- Trzy bakterie wrażliwe na amoxycyklinę i tetrcyklinę dostały forcid 312 na 7 dni. Po leczeniu u syna ok, córka natomiast ma w dalszym katar Drugi wymaz1) b-laktamaza 2) liczne. Lekarz stwierdził naturalną florę Proszę o info co dalej

Lek. Tomasz Budlewski

Prosze postepować wg zaleceń lekarza, zwykle nie leczy sie pacjentów u których stwierdzono jedynie nosicielstwo (które wystepuje bardzo często!) a jedynie wtedy podaje sie lek gdy sa objawy choroby.