Liczne zmiany niedokrwienne mózgu a przyjmowanie hormonów Estrofem mite
Po rezonansie magnetycznym okazało się, że mam liczne zmiany niedokrwienne mózgu. Czy branie hormonów Estrofem mite może spowodować zmiany niedokrwienne mózgu. Jaka może być także inna przyczyna. Bardzoi proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Grażyna K.

KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wszelkie zmiany niedokrwienne w głównej mierzą są na podłoży zmniejszonego przepływu krwi przez naczynia krwionośne zaopatrujące mózg w krew, będące w głównej mierz konsekwencją hipercholeterolemii czyli podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi. Oczywiście przyczyny mogą być też inne.
Na to pytanie może Pani odpowiedzieć lekarz neurolog w gabinecie, który Panią zbada, zbierze wywiad oraz zapozna się z wynikami badań dodatkowych, może Pani podać przyczyny oraz ustalić dalsze postępowanie.
Pozdrawiam.