Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 2 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Liczne zmiany niedokrwienne mózgu a przyjmowanie hormonów Estrofem mite

Po rezonansie magnetycznym okazało się, że mam liczne zmiany niedokrwienne mózgu. Czy branie hormonów Estrofem mite może spowodować zmiany niedokrwienne mózgu. Jaka może być także inna przyczyna. Bardzoi proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Grażyna K.
KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Zmiany naczyniopochodne/niedokrwienne w mózgu są wynikiem miejscowego niedokrwienia tkanki mózgowej.
Najczęściej powstają jako konsekwencja chorób sercowo-naczyniowych, z których najczęściej wymienia się nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, hipercholesterolemię. Poza tym ważnym czynnikiem ryzyka jest palenie papierosów, cukrzyca i miażdżyca tętnic domózgowych.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0

Witam serdecznie,

Wszelkie zmiany niedokrwienne w głównej mierzą są na podłoży zmniejszonego przepływu krwi przez naczynia krwionośne zaopatrujące mózg w krew, będące w głównej mierz konsekwencją hipercholeterolemii czyli podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi. Oczywiście przyczyny mogą być też inne.
Na to pytanie może Pani odpowiedzieć lekarz neurolog w gabinecie, który Panią zbada, zbierze wywiad oraz zapozna się z wynikami badań dodatkowych, może Pani podać przyczyny oraz ustalić dalsze postępowanie.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy