Limfadenopatia węzłów chłonnych pachwinowych

Dzien dobry
Lekarz rodzinny podejrzewa u mnie limfadenopatię węzłów chłonnych pachwinowych. Towarzyszy mi ból węzłów chłonnych w pachwinie, tak naprawdę coraz silniejszy. Zastanawiam się, do jakiego specjalisty powinnam się udać, żeby potwierdzić tę chorobe i przede wszystkim ją skutecznie leczyć.
Czy limfadenopatia węzłów chłonnych pachwinowych jest poważną chorobą? Czy jest wyleczalna i ile trwa terapia? Czy są możliwe jakieś powikłania? Czy leczenie jest refundowane?
Trochę się wystraszyłam, bo całe życie raczej byłam zdrową osobą, a teraz taka strasznie brzmiąca choroba :( Skąd w ogóle mogło się to u mnie wziąć? Co jest najczęstszą przyczyną limfadenopatii?
Bardzo proszę o odpowiedź i wskazówki dotyczące dalszego postępowania, np. czy powinnam czegoś szczególnie unikać, jeśli faktycznie cierpię na limfadenopatię?

Na początek do lekarza POZ. Po zbadaniu i zebraniu wywiadu będzie mógł on przynajmniej w przybliżeniu ocenić jaki specjalista pani pomoże. Przyczyn limfadenopatii może być wiele, a w zależności od tego jak jest to przyczyna, diametralnie różny specjalista będzie leczył chorobę podstawową ją wywołującą.