Jakie są metody badania pachwinowych węzłow chłonnych?

Jakie są metody badania pachwinowych węzłow chłonnych? Czy powody bólu w pachwinie dają sie zdiagnozowac np. przez USG? Czy na podstawie badań nieinwazyjnych można odróznić przepukline (wyraźnego powiększenia w postaci "bulwy" nie ma) od. np. zajęcia wązłow przez nowotwór?

Podstawowe jest badanie palpacyjne - proste i szybkie. USG jest poszerzeniem diagnostyki. Nie da się pomylić przepukliny z powiększonym węzłem tak w badaniu palpacyjnym jak i tym bardziej w USG.