Owalny kształt i zachowana zatoka tłuszczowa i zatokowe unaczynienie

Mam pytanie zrobiłam usg węzłów chłonnych i mam taki wynik : w badaniu nie wykryto patologicznych węzłów chłonnych. Wszystkie widoczne węzły mają owalny kształt i zachowaną zatokę tłuszczową i zatokowe unaczynienie- w obrazie usg jak o odczynowym charakterze. Węzły jednak są powiększone i w sumie symetrycznie bo po lewej i prawej stronie szyi, pach i pachwin. Czy z takim stanem mam się udać do onkologa ? Czy na razie odczekać? Może być to jakiś rak??

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, oczywiście można się udać i w celu poszerzenia diagnostyki jeżeli węzły są powiększone w tylu okolicach. Czy może to być nowotwór trudno powiedzieć bo samo powiększenie węzłów chłonnych może występować w bardzo wielu stanach patologicznych. Pozdrawiam